راه اندازی کارگاه تولید در و پنجره یو پی وی سی نیاز به خرید حداقل دستگاه های upvc ضروری دارد. این دستگاه ها را در سه دسته کلی میتوان تقسیم بندی نمود.

  • دستگاه برش پروفیل upvc
  • دستگاه جوش پروفیل upvc
  • دستگاه مولین میانی یا T زن

در ادامه این مقاله به معرفی هرکدام از این دستگاه ها و انواع زیر مجموعه آنها خواهیم پرداخت. همانطور که در مقاله زیر برایتان توضیح دادیم ، شما جهت موفقیت در راه اندازی کارگاه به دانش کافی از این شغل نیاز دارید با مطالعه این مقاله دانش کافی جهت خرید حداقل لوازم ضروری را کسب خواهید نمود.

حتماً مطالعه کنید: 10 نکته طلائی که قبل از راه اندازی کارگاه در و پنجره upvc باید بدانیم

دستگاه های ضروری جهت راه اندازی کارگاه تولید در و پنجره یو پی وی سی  : دستگاه برش پروفیل upvc

این دستگاه ها به دو دسته کلی تک سر و دوسر تقسیم بندی میشوند. انواع دستی و اتوماتیک نیز یکی دیگر از تقسیم بندی های این دستگاه هاست.

دستگاه برش پروفیل upvc تک سر: این دستگاه جهت برش پروفیل یو پی وی سی و آلومینیوم با سیستم خنک کننده آب صابونی بکار می رود. دارای تیغه الماسه 450 و 500 میلیمتری است و بسیار پر قدرت. برش بر زاویه های 45 مثبت  منفی و همچنین 90 درجه مقدور است.

دستگاه برش پروفیل 2 سر: این دستگاه نیز به جهت برش پروفیل یو پی وی سی و همچنین آلومینیوم بکار میرود. توضیحات کلی آن همانند دستگاه برش است اما به دلیل دوسر بودن سرعت و راندمان کارتان را بالا خواهد برد.

حتماً مطالعه کنید:  قیمت دستگاه ساخت در و پنجره upvc

دستگاه مولین

این دستگاه در دو مدل تک تیغچه و دو تیغچه می باشد. در مدل دو تیغچه دستگاه قابلیت کار با دو مدل پروفیل بصورت همزمان را داراست و قابلیت کارکرد با پروفیل یو پی وی سی و آلومینیوم را دارد.

دستگاه جوش پروفیل upvc

این دستگاه ها نیز در انواع تک سر ، دوسر ، سه سر ، چهارسر و هشت سر موجود میباشند. این دستگاه ها با انرژی الکتریکی پروفیل های upvc را به یکدیگر جوش میدهند.

این دستگاه ها عمدتاً بصورت تکفاز ارائه میشوند.

مطالعه نمایید: مونتاژکار upvc

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟