عملکرد و انواع دستگاه کپی فرز

یکی از دستگاههای مهم در تولید درب و پنجره دو جداره انواع دستگاه کپی فرز است. این دستگاه بصورت های مختلف به بازار عرضه میشود.

دستگاه فرز دوکاره

از انواع دستگاه کپی فرز که برخی شرکت ها آن را بصورت ۲ دستگاه مجزا تولید میکنند . که یک دستگاه کار یراق زنی و جا دستگیره را انجام می دهد ، دستگاه دوم که از ۳ عدد دریل یا فرز تشکیل شده راه آب پنجره را به وجود می اورد.

دستگاه کپی فرز سه کاره

یکی از انواع دستگاه کپی فرز ، دستگاه کپی فرز سه کاره میباشد که برای ساخت آن شرکت های سازنده دو دستگاه یراق زن و راه آب زن را ادغام کرده اند. و به صورت دستگاه کپی فرز سه کاره عرضه میکنند .

این دستگاه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است . معمولا از یک موتور و ۲ عدد فرز تشکیل می شود که بصورت آسان سوراخ کاری انجام شود.

کارایی دستگاه کپی فرز به این صورت است که ، پروفیل برش خورده را روی صفحه ی دستگاه قرار می دهیم . با زدن دکمه ی پرس جک ها عمل میکنند و پروفیل را ثابت نگه میدارند . در این مرحله سوراخ های لازم را با استفاده از دستگاه کپی فرز یا راه آب زن ایجاد می کنیم . موتور بالایی برای ایجاد سوراخ های مربوط به جای دستگیره است.

موتور پشتیی برای سوراخ های اسپانیولت و یراق ، موتور پایینی برای راه آب پنجره استفاده میشود.

دستگاه کپی فرز رومیزی

از انواع دستگاه کپی فرز به صورت رومیزی ان نیز تولید میشود . که در اکثر موارد دارای فرز بالا و تک کاره است ، جک ها معمولا بصورت دستی است ولی قابلیت نصب جک بادی را هم دارد.

ماک ماشین ارائه دهنده انواع دستگاه کپی فرزهمرا با ارائه مشاوره رایگان میباشد .

با ما تماس بگیرید: 02634823966 – ۰۹۱۲۳۱۱۳۹۲۱ – ۰۹۱۲۴۶۰۰۹۸۰

از دست ندهید: مقاله ماشین آلات upvc چیست و انواع دستگاه یو پی وی سی

عملکرد و انواع دستگاه جوش

با استفاده از دستگاه جوش پروفیل های برش خورده را به هم جوش می دهیم تا چارچوب پنجره ساخته شود. دستگاه جوش در مدل های تکسر ، دوسر و چهارسر عرضه میشود . البته انواع دستگاه جوش رومیزی و یا نیمه ایستاده هم تولید میشوند.

دستگاه جوش تکسر

در دستگاه جوش تکسر ، مراحل جوش در ۴ مرحله انجام میشود تا چهارچوب تولید شود . در دستگاه دوسر این عمل دوبار انجام میشود و در جوش ۴ سر فقط یکبار عمل جوش انجام میشود.

دستگاه جوش دوسر

دستگاه جوش دوسر در دو مدل با قالب معمولی و قالب جوش دو دهم یا جوش صفر تولید میشود که مخصوص کارهای لمینت و رنگی است. در جوش معمولی ۰٫۶ و در جوش صفر ۰٫۴ پروفیل آب میشود و سپس جوش میشود.

دستگاه جوش دوسر دارای سیستم دمایی و PLC است که دمای ذوب ، زمان ذوب ، زمان سرد شدن و زمان جوش قابل تنظیم است. در پی ال سی های معمولی یک دکمه برای بالابردن دمای ذوب ، یک دکمه برای پایین آوردن دما ، یک دکمه برای استارت و عمل فک ها و یک دکمه برای توقف عملیات است.

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟