یو پی وی سی

یو پی وی سی مخفف یک عبارت انگلیسی به معنای پلی ونیل کلراید بدون مواد نرم کننده می باشد. ماده پی وی سی معمولی یک پلاستیک سبک اما مستحکم مورد استفاده در ساختمان می باشد. با استفاده از مواد نرم کننده در ساخت پی وی سی این ماده  نرم تر و انعطاف پذیر تر می گردد. نوعی از پی وی سی که هیچ ماده نرم کننده ای در ساخت آن بکار نرود پلی ونیل کلراید بدون نرم کننده نام دارد که با نام های یو پی وی سی یا  پی وی سی  سخت شناخته می شود.

پلی ونیل کلراید

پلی (ونیل کلراید) خالص سفید، جامد و ترد می باشد. این ماده در الکل غیر قابل حل می باشد اما بصورت جزئی در تتراهیدروفران حل می شود.

حذف کادمیوم

در اروپا ، مخصوصا در بلژیک ، الزامات خاصی برای حذف کادمیوم (که قبلا به عنوانی جزئی از پایدار کننده حرارتی در پروفیل های پنجره مورد استفاده می شد) و به تدریج خارج کردن پایدارکننده های حرارتی پایه سرب (زمانیکه درلوله ها و پروفیل های پنجره استفاده  می شوند) تا سال 2015 برقرار شده است.

طبق گزارش های اعلام شده در سال 2007 استفاده از کادمیوم حذف گردیده است. و پیشرفت 75 درصدی در جایگزینی مواد بجای استفاده از پایدارکننده های پایه سرب تا سال 2000 گزارش شده است. این مسئله با رشد استفاده از پایدار کننده های پایه کلسیم که به عنوان جایگزین مواده گفته شده بکار می رود مورد تایید قرار گرفته است. همانند اروپا این روند در سایر نقاط جهان نیز دیده می شود.

خواص مکانیکی پی وی سی و یو پی وی سی

PVC دارای خواص مکانیکی و سختی بالایی است. خواص مکانیکی پی وی سی با افزایش وزن مولکولی مواد تشکیل دنده ی آن افزایش و با در مقابل  خواص مکانیکی PVC با افزایش دما کاهش می یابد. خواص مکانیکی PVC سخت (UPVC) بسیار عالی می باشد و ضریب الاستیک آن می تواند در حد 1500 تا 3000 مگا پاسکال افزایش یابد. اما ضریب الاستیک پی وی سی انعطاف پذیر چیزی بین 1.5 تا 15 مگا پاسکال می باشد.

دسته بندی پی وی سی و یو پی وی سی

PVC به دو دسته کلی زیر تقسیم می شود:

  • سخت ( RPVC)
  • دسته PVC نرم

کاربرد یو پی وی سی سخت

نوع پی وی سی سخت یا همان UPVC در ساخت لوله ها و پروفیل های مورد استفاده در ساخت پنجره یو پی وی سی و درب استفاده می شود. این ماده همچنین در ساخت بطری ها و بسته بندی های غیر غذایی و کارت ها (مانند کارت های عضویت و کارت بانک ها) مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد یو پی وی سی نرم

این ماده می تواند با اضافه کردن مواد پلاستیک ساز (نرم کننده) ، بیشتر فتالیت ، نرم تر گردد. در این فرم، این ماده در کابل ها عایق سازی وسایل برقی ، چرم های مصنوعی ، مواد غیر قابل اشتعال و در بسیاری از موارد به بعنوان جایگزین لاستیک بکار می رود.

ست کامل خط تولید شامل شش دستگاه کار کرده (دست دوم ) : دستگاه برش دستگاه جوش دستگاه میانی زن دستگاه راه آب زن دستگاه گوشه گیر دستگاه برش زهوار

ست کامل دو سر کابان ( کار کرده ) دستگاه های تولید درب و پنجره upvc با 6 ماه گارانتی و تحویل رایگان

سلام همانطور كه قول داده بوديم يكي از محصولات جديد كه از طرف شركت ماك ماكينا وارد ايران شده است را خدمت شما معرفي ميكنيم (پلاس وود)

دستگاه در كن ام دي اف يا همان برش پلاس وود با بالاترين كيفيت ساخت تركيه توان حداكثر برش ورق ٣٨٠٠ با موتور بسيار قوي ٧.٥ اسب گارانتي ٢ سال و خدمات ١٠ ساله نصب و راه اندازي رايگان